Zawsze znajdzie się ktoś, kto doradzi Ci taniej…

Czasami rzeczy, które  przyjmuję za pomocą zmysłu wzroku i słuchu mogłyby stać się najlepszą i najbardziej nietuzinkową definicją słowa absurd. Nie rozumiem firm, przedsiębiorców, pracowników, którzy jako główne (a często też jedyne) kryterium wyboru oferty ustalają… cenę.

Muszę przyznać, że osobiście nie biorę udziału w takim „wyścigu”, gdyż według mnie to czysta strata czasu i prosty sygnał uświadamiający wartości, którymi kieruje się dane przedsiębiorstwo. Wyznaję zasadę, że musimy mieć podobne podejście do spraw bezpieczeństwa i sposób rozumienia powagi tej problematyki, aby efektywnie nam się pracowało.

#uroczo

Kilka słów wyjaśnienia do powyższego zdjęcia:

Jednostki transportowe w których przewożone są towary niebezpieczne zapakowane w ilościach ograniczonych (LQ – Limited Quantities, 3.4 ADR, w ilościach powyżej 8 ton brutto na jednostkę transportową) powinny zostać oznakowane znakiem dla towarów zapakowanych w ilościach ograniczonych:

Problem w tym, że znak ten, jak widać na zdjęciu, powinien mieć kształt kwadratu ustawionego pod kątem 45 stopni. Górna i dolna część oraz linia obrzeża powinny być czarne. 

 

Czy więc oznakowanie, które zostało umieszczone na jednostce transportowej naniesione jest w sposób prawidłowy :)?