Trudne zadania wymagają prostych rozwiązań

Jesień jak to jesień, rozpoczęła się naprawdę kolorowo. Branżą, która wiodła zdecydowany prym w zakresie szkoleń, które prowadziłam w tym okresie była branża… farb i lakierów. Nie da się ukryć, że przedsiębiorstwa, które zaangażowane są w obrót tymi produktami i surowcami do ich produkcji należą do jednej z moich ulubionych branż. Przez okres mojej pracy zdążyłam poznać nie tylko specyfikę działania takich firm, ale również wyzwania i problemy z którymi na co dzień się mierzą.

Szkolenia, które prowadziłam poświęcone były bezpiecznemu i efektywnemu przewozowi towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym, morskim i lotniczym. W trakcie spotkań spersonalizowałam zagadnienia pod dane przedsiębiorstwo, mówiąc o nich nie tylko w aspekcie bezpieczeństwa, ale również w aspekcie poszukiwania nowych rozwiązań, za czym idzie optymalizacja procesów i minimalizowanie kosztów z nimi związanych.

Mój sposób prowadzenia szkoleń i konsultacji wynika z doświadczenia i przekonania, że rozsądny obrót chemikaliami gwarantuje osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku i prestiżu biznesowego dla każdego przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorstwo nr 1 – Sherwin-Williams

Sherwin-Williams to przedsiębiorstwo z branży materiałów budowlanych z listy 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw, działające na rynku od 150 lat. Zajmują się produkcją farb i innych powłok, które kierowane są do klientów profesjonalnych, przemysłowych i sklepów detalicznych. Firma zajmuje pierwsze miejsce w rankingu największych producentów farb na świecie dzięki osiągniętym przychodom. Jak widać, hasło reklamowe Sherwin-Williams „Cover the Earth” zobowiązuje i nabiera w tych okolicznościach innego znaczenia.

Szkolenie było poświęcone problematyce przewozu drogowego, morskiego i lotniczego towarów niebezpiecznych. Uczestnicy na medal – wymagający, zainteresowani, aktywni, czyli coś, co lubię najbardziej.

Jak wypadło szkolenie? O tym przeczytają Państwo poniżej w liście referencyjnym.

Przedsiębiorstwo nr 2 – Beckers

Beckers to szwedzkie przedsiębiorstwo produkcyjne, które zostało żałożone 152 lata temu. Firma jest jednym z największych producentów środków chemicznych, specjalizującym się w produkcji farb emulsyjnych, olejnych, akrylowych, środków do impregnacji drewna oraz lakierów. Firma posiada 27 oddziałów na całym świecie, między innymi w: USA, Meksyku, Argentynie, Nigerii, Indonezji, Malezji, Wietnamie, Chinach, Indiach, Bangladeszu, Turcji, Rosji, Francji, Niemczech i Polsce.

Szkolenie, które prowadziłam dotyczyło problematyki przewozu towarów niebezpiecznych w zakresie transportu drogowego i lotniczego. Uczestnicy konretni, zaangażowani, pytający i dzielący się własnymi doświadczeniami. Czego chcieć więcej?

Opinię na temat szkolenia przedstawiam poniżej.